BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

korlátozás

11.
01.
17:28

Új esélyt kellene adni a Putyin nélküli Oroszországnak

A nyugati szakértők egy része úgy véli, hogy Oroszországot a háború befejezése után – amely szerintük csak Vlagyimir Putyin államfő rezsimjének bukása után képzelhető el –, hasonlóan kell "megrendszabályozni", mint a második világháború után Németországot és Japánt. Ehhez persze stratégiai vereséget kéne mérni az országra, ami nem látszik sanszosnak, de nem is ez a fontos, hanem az, hogy nem ezt a célt kellene kitűzni, hanem esélyt kellene adni az orosz társadalomnak.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
10.
25.
19:30

Zsákutcába lavírozta magát a kormány rezsicsökkentésével, Romániában

A bukaresti kormány próbálkozása arra, hogy korlátozza az energia fogyasztói árát egyfajta állatorvosi ló lehet Európában, amelyet tanulmányozva minden ország rájöhet, mekkora csapdákat tartogat egy ilyen intézkedés. A gazdasági és megélhetési válság kezelését szolgáló intézkedés csak fokozta a bajokat, a satuba került energiaszolgáltatók bedőlése maga alá temetheti hitelező bankjaikat is.

Szerző(k):
Komócsin Sándor