BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
header

kőolaj

05.
08.
20:20

Olajembargó: az EU és a magyar kormány is köti az ebet a karóhoz

A tagállamokat tömörítő Európai Unió Tanácsa egységes az Oroszországgal szemben bevezetni tervezett hatodik szankciócsomag elfogadásának szükségességét illetően - közölte közös közleményben az uniós tanács és az Európai Bizottság vasárnap. A tanács 27 tagja hétfőn folytatja a tárgyalásokat, a magyar kormány miatt nem jött létre megállapodás a hétvégén az olajembargó ügyében. Az Eurologus ugyanakkor úgy értesült, sikerült előrelépni azzal kapcsolatban, hogy az orosz vezetékes olajat kiváltani nem képes országokat a többi tagállam és az EU hogyan segítheti.

Szerző(k):
Domokos Erika
05.
06.
11:10

Környezetvédők: a Mol extraprofitját védi a magyar állam Brüsszelben

Hamis érvekre hivatkozva vétózná meg a kormány az uniós orosz energiaembargót, csak hogy a Mol nyereségét ne veszélyeztesse semmi, amit az olcsó orosz olajon zsebel be - véli a Greenpeace Magyarország. A Mol-csoport ma megjelent első negyedéves pénzügyi jelentéséből kiderül, hogy 38 százalékkal növekedett a profitja (271 milliárd forintra) 2021 első három hónapjához képest. A magyar kormány gazdasági szempontokra hivatkozva akar vétózni, pedig Brüsszel 2024-ig haladékot is adna Magyarországnak az átállásra. A Greenpeace szerint morálisan vállalhatatlan a lépés, és klímavédelmi szempontból is a takarékosság lenne az egyetlen út előre.

Szerző(k):
Domokos Erika