BUX 137913.44 -1,13 %
OTP 44230 -1,54 %
header

kőolaj

05.
05.
22:04

Olajembargó: Gulyás Gergely is megmagyarázta a vétót

A kormány korábban is világossá tette, hogy nem tudja támogatni ebben a formában az orosz energiahordozókat érintő szankciókat, ezt Orbán Viktor miniszterelnök egyértelművé tette az Európai Bizottság elnökének írt csütörtöki levelében - közölte Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A kormány ugyanakkor tárgyalni akar az Európai Bizottsággal, és az átállás költségeinek megtérítését várja el az EU-tól.

Szerző(k):
Domokos Erika
05.
04.
16:33

Az olajembargó csak egy újabb "félmegoldás"

Alig jelentették be az Európai Unió leválását az orosz kőolajról, egyesek máris látni vélik annak hatástalanságát. A szankció határidejei miatt, Oroszországnak bőven marad ideje új vevőket találni legértékesebb exportcikkére, és addig is uniós pénzen finanszírozhatja Ukrajna ellen folytatott háborúját. Elképzelhető, hogy nem a nyugati világon fog múlni, Putyin meddig tudja fenntartani a megszállást.

Szerző(k):
Sasvári Marcell