BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
header

kőolaj

05.
13.
14:36

Olajembargó: a Mol reagált a kritikákra, nem a profit miatt nem váltanak orosz olajról

Az elmúlt hetekben az Európai Unió által tervezett orosz olajra kivetendő embargó miatt szakértők kritizálták a magyar kormányt és a Mol-csoportot is, mondván, hogy a finomítók átállítása másfajta alapanyagra nem jelent akkora kihívást. Miközben az olcsó orosz olaj ára jóval alacsonyabb a Brenténél, viszont a Mol szerint a váltás nem a profit, hanem az olaj fém- és nitrogénszenyezettsége, valamint a betáplálási csatornák fejlesztése miatt nehézkes.

Szerző(k):
Szabó Dániel
05.
12.
07:08

A magyar embargós vétót inkább a profit diktálja, mint a nehézségek

A magyar kormány kitartóan támadja az EU hatodik szankciós csomagját, főként annak az orosz olajembargóra vonatkozó passzusait. Az érvelés szerint évekig tartó fejlesztéseket igényelne, hogy a magyarországi olajfinomítókat átállítsák másfajta olajtípusokra. Szakértők sora állítja a Napi.hu-nak, hogy bár valóban lehetnek költségei egy ilyen átállásnak, de ez 6-18 hónapos időkeretben könnyen megvalósítható. Az igazi válasz szerintük az, hogy az orosz olajon hatalmas profitot realizál a Mol-csoport.

Szerző(k):
Szabó Dániel
Szabó István M. ,
05.
09.
21:53

Von der Leyen elárulta, mit gondol az Orbánnal folytatott megbeszélésről

Az Európai Bizottság elnöke Budapesten vacsorázott a magyar kormányfővel, és szűkszavúan, de arról számolt be, hogy volt értelme a találkozónak, ugyanakkor hozzátette: további munkára van szükség. A téma természetesen az Oroszország elleni szankciók és az energiabiztonság volt. Szijjártó Péter külügyminiszter is megerősítette: történt némi előrelépés, de sok dolgot kell még megbeszélni, hogy Magyarország változtasson az álláspontján.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss