BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

kőolaj

06.
12.
20:27

Alig tíz napi üzemanyaggal segíti ki a magyar kormány az OMV-t

Az OMV schwechati finomítójának leállása miatt nem csak Ausztriában, Magyarországon is hozzányúlnak a stratégiai tárolókhoz, hogy ne legyen probléma az üzemanyag-ellátással. Az OMV ezért hálás a magyar kormánynak. Az átadott mennyiség 7-10 napos importkiesést tud kiváltani - mondta a Magyar Ásványolaj Szövetség főtitkára az RTL Híradónak. Az OMV-nek legkésőbb október végéig vissza kell adnia a tárolókból kivett mennyiséget olyan áron, amelyet a Magyar Szénhidrogén Készletező Szövetség előír.

Szerző(k):
Domokos Erika
06.
09.
13:36

Mol-vezér: az extraprofit inkább csak politikai tartalommal bír

Hernádi Zsolt, a Mol Nyrt. vezére szerint Európa komoly problémát okozott magának az Oroszországgal szemben bevezetett szankciókkal. Örül annak, hogy Magyarország részleges mentességet kapott az olajembargó alól, de maradtak a megállapodásban elvarratlan szálak. Szerinte Nagy Márton mondatai az extraprofitról inkább a politikai nyilatkozatok kategóriájába tartoznak és fokozatosan ki kellene vezetni a hatósági árazást.

Szerző(k):
Szász Péter