Növeli termelését az OPEC+
Az OPEC+ korábban tett ígéretének megfelelően napi 648 ezer hordóval növeli termelését augusztusban - jelentette be a kőolaj-exportáló országok szervezete csütörtökön a Bécsben tartott havi rendszeres online ülése után.
Növeli termelését az OPEC+
Az OPEC+ korábban tett ígéretének megfelelően napi 648 ezer hordóval növeli termelését augusztusban - jelentette be a kőolaj-exportáló országok szervezete csütörtökön a Bécsben tartott havi rendszeres online ülése után.
Hernádi Zsolt elárulta, miért vezettek be korlátozást a benzinkutakon
A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója szerint a turistaszezon beindulása, a társaság rendelkezésére álló korlátozott üzemanyag-mennyiség és technikai okok miatt volt szükség a Mol nyrt. töltőállomásain péntektől bevezetett üzemanyagtankolási korlátozásra.
Moszkvának sem könnyű: az olajtermelés csökkenésével számolnak
Az orosz pénzügyminisztérium azzal számol, hogy az olajtermelés a tavalyi 524 millió tonnáról idén 475,3 millió tonnára, 2023-ban pedig 472,8 millió tonnára csökken, ami a tárca szerint elsősorban azzal függ össze, hogy "egyes országok megtagadják az Oroszországgal való együttműködést az olajágazatban".
Repkedtek a mínuszok a tőzsdéken
Negatívan hatott az OTP és a Mol árfolyamára a kormányfő bejelentése az árstopok meghosszabbításáról. Alacsony forgalommal zárt csütörtökön a budapesti tőzsde. A nyugat-európai tőzsdék korrigáltak a tegnapi emelkedés után. Az olajár csökkent, a gázárak emelkedtek.
Tűz volt a Mol százhalombattai finomítójában, az egyik üzem leállt
Tűz volt a Dunai Finomítóban, az egyik üzem leállt, személyi sérülés nem történt. A Mol Nyrt. szerint az üzem várhatóan kevesebb mint két héten belül a megszokott rend szerint folytathatja a működését. A leállással csökken a finomító termelése.