Szaúd-Arábia: a világnak jó lesz a kőolajunk, nekünk megújuló kell
Szaúd-Arábia a következő hetekben 30-50 milliárd dolláros megújuló energiaforrás-fejlesztési programot indít útjára - jelentette be hétfőn Khalid al-Falih energiaipari miniszter.
Szaúd-Arábia: a világnak jó lesz a kőolajunk, nekünk megújuló kell
Szaúd-Arábia a következő hetekben 30-50 milliárd dolláros megújuló energiaforrás-fejlesztési programot indít útjára - jelentette be hétfőn Khalid al-Falih energiaipari miniszter.
Fölfele indult az olajár
Egy dollárt drágult a kőolaj csütörtök délután.
Terroristák robbantották fel az INA szíriai olajlelőhelyét
Az Iszlám Állam (IÁ) terrorista szervezet Aamák nevű hírportálján közölte, valamint videofelvétellel is alátámasztotta, hogy felrobbantotta az INA horvát olajipari vállalat Hajána nevű gáz- és olajlelőhelyét a szíriai Homsz városától nem messze - írta a Vecernji List című horvát napilap hétfőn. A horvát külügyminiszter megerősítette a hírt.
Rossz hír az autósoknak az OPEC-től
Az OPEC decemberi olajtermelése visszaesett a novemberi történelmi csúcsról azelőtt, hogy januártól életbe lépett az olajkartell fél évre szóló termeléscsökkentési megállapodása.
Ügyes volt az OPEC, már drágul a kőolaj
Január elsején lépett hatályba a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) és a kartellhez nem tartozó államok termeléskorlátozási megállapodása; az olaj ára több mint egy százalékot emelkedett kedden délelőtt.