Jó hír az autósoknak - növelte kitermelését két olajhatalom
Oroszország és Szaúd-Arábia is növelte olajtermelését, szakértők szerint, hogy mérsékelje az iráni olajexport esetleges visszaesése miatti piaci aggodalmakat - írja az MTI.
Jó hír az autósoknak - növelte kitermelését két olajhatalom
Oroszország és Szaúd-Arábia is növelte olajtermelését, szakértők szerint, hogy mérsékelje az iráni olajexport esetleges visszaesése miatti piaci aggodalmakat - írja az MTI.
Új vezető a Mol Magyarország élén
A társaság Ratatics Pétert nevezte ki a Mol teljes magyarországi operatív működéséért felelős ügyvezető igazgatójának (Chief Operating Officer) 2018. július 1-től. A Mol Magyarország vezetőjeként Ratatics Péter fogja felügyelni a cég romániai, szerbiai és szlovéniai tevékenységét is. A szakember emellett továbbra is ellátja a csoportnál betöltött fogyasztói szolgáltatások ügyvezető igazgatói pozícióval járó feladatait.
A Lukoil profitja 75 százalékkal nőtt
A Lukoil, a második legnagyobb orosz olaj- és gázkitermelő cég profitja 109,1 milliárd rubel (1 rubel=4,37 forint) lett az idei első negyedévben, 75 százalékkal nagyobb az egy évvel korábbinál - adta híról az MTI a TASZSZ-ra hivatkozva.
Csapás az autósokra: behúzta a féket az olajkartell
A szaúdi olajexport és olajtermelés is csökkent márciusban az előző hónaphoz képest - közölte a különböző nemzetközi energetikai szervezetek adatait összegző, 2001-ben létrehozott Joint Oil Data Initiative (JODI).
Alkut ajánlhatnak Trumpnak a kínaiak
Kína hajlandó lenne amerikai kőolajat, földgázt és szenet importálni az Egyesült Államoktól, ha az feloldaná a Pekinggel szembeni technológiai exportkorlátozást - közölte pénteken egy kínai napilap.