BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

költségvetés

11.
08.
06:46

Ezt nem az árvíz okozta - Akkor a baj vidéken, hogy az már a költségvetésen is látszódik

Legutóbb a COVID-idején esett akkorát évközben a fogyasztás, mint idén augusztusról szeptemberre. A kérdés, hogy tényleg az árvíz miatt vásároltak-e például kevesebbet Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében. Mindenesetre a helyzet egyáltalán nem komikus, hiszen még az államháztartási egyenleget is elmozdította a magyar fogyasztás visszaesése.

Szerző(k):
Sarkadi-Illyés Csaba
11.
07.
15:21

Reménykedhetnek a nyugdíjasok, 3,2 helyett 4,1 százalékos emelés is lehet

A Varga Mihály pénzügyminiszter által benyújtott adótörvény-tervezet tartalmazza azt az újdonságot, hogy 2025-től minden évben inflációkövető adóemelés lenne a szeszes italok, a dohánytermékek és az energiatermékek, az üzemanyagok tételes jövedéki adójánál, a gépjárműadónál, valamint a regisztrációs adónál is. A Nyugdíjas Parlament elnöke, Karácsony Mihály szerint ezt lehetne alkalmazni a nyugdíjemelésre is.

Szerző(k):
L. K.