Rekordmelegek voltak tavaly az óceánok
Rekordmelegek voltak tavaly is az óceánok. A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy az emberi tevékenység okozta globális felmelegedés miatt már hatodik éve dől meg a melegrekord a világ óceánjaiban.
Rekordmelegek voltak tavaly az óceánok
Rekordmelegek voltak tavaly is az óceánok. A tudósok arra figyelmeztetnek, hogy az emberi tevékenység okozta globális felmelegedés miatt már hatodik éve dől meg a melegrekord a világ óceánjaiban.
Romániában egyre súlyosabb az időjárási válság
Romániában tíz éve magasabb az éves átlaghőmérséklet az 1981-2020 közötti időszak átlagánál, és egyre gyakrabban kell veszélyes, szélsőséges időjárási jelenségekre figyelmeztető vörös riasztást kiadni - derült ki a román meteorológiai és vízügyi intézet (INMH) pénteken közzétett éves összegzéséből az MTI szerint.
Elkészült a vádirat, bírósági tárgyalás nem lesz
Sajátos leírását adta az elmúlt 500 év történetének az ENSZ novemberi klímavédelmi konferenciája kapcsán egy baloldali sajtóorgánum publicistája, aki arra a következtetésre jut, hogy a klímaváltozás okozta globális válság újabb formája annak, hogy a gazdag országok elnyomják a szegényeket.
Minden ország példaképe lehetne Dánia
Először a szénerőművét zárja be, majd a kerozint is elfelejtené Dánia, hogy az ország minél gyorsabban egy zöldebb jövő felé vegye az irányt.
Szénkivonás: az év drámaira sikerült, de a történelmet 2021-ben is tovább írták
A klímavédelem és a szén-dioxid-kibocsátási szintek csökkentése ugyan nem egyszerűsíthetők le a szénerőművek bezárására, de az első, leginkább látványos és célravezető tételt az jelenti, ha a fosszilis energiaforrások arányát és mennyiségét drasztikus módon csökkenteni kezdi az emberiség. Az évek óta egyre inkább a gyakorlatban is láthatóvá váló, politikainak indult cél a szemünk előtt alakítja át az európai energiaipart. Az év végén érdemes mérleget vonni: mi minden vitt közelebb ahhoz, hogy a kontinens végső búcsút inthessen a füstölgő szénerőművi kéményeknek.