BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

klímaváltozás

05.
30.
08:00

Lakásaink hűtése is lehet kevésbé ártalmas

A légkondicionálók lassan annyira alapvető berendezésekké válnak a magyar háztartásokban is, mint a hűtőszekrény vagy a televízió. Még azokat az embereket is „megtérítették” a hosszúra nyúló nyári hőségriadók, akik korábban - akár az ízületi, akár a légúti betegségektől való félelmükben - elutasították a klíma használatát. Napjainkban már olyan sokan használják, hogy gyors terjedésük miatt új szabályokat kellett alkotni annak érdekében, hogy kevésbé károsítsák a környezetet. Ma már nem lehet például korlátlan mennyiségben hűtőközeghez jutni, azt csak regisztrált klímaszerelők vásárolhatnak; és a technológia fejlődésnek köszönhetően maguknak az anyagoknak is egyre kisebb az ökológiai lábnyoma.

Szerző(k):
Szász Péter
05.
22.
07:43

Dollármilliárdokat költenek rá, hogy a levegőből vonják ki a szén-dioxidot

Az amerikai energiaügyi minisztérium csütörtökön programot indított négy olyan nagyszabású projekt finanszírozására, amelyek képesek eltávolítani a szén-dioxidot a levegőből. Összesen 3,5 milliárd dollárt fektetnek egy olyan születőben lévő technológiába, amely a Biden-kormányzat szerint szükséges ahhoz, hogy az évszázad közepére elérjük a nettó nulla kibocsátás elérését.

Szerző(k):
Szabó Dániel