Kétféle állami támogatást kaphatnak a feldolgozóipari kkv-k
A feldolgozóipari ágazatokban tevékenykedő, energiaintenzív kis- és középvállalkozások számára indul októberben a megemelkedett gáz- és áramköltségek támogatását célzó program - közölte Kutnyánszky Zsolt, a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM) iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkára. A nagyvállalatok számára is terveznek hasonló programot, illetve arra is készülnek, hogy ha csökken a foglalkoztatottság, akkor újabb munkahelymentő akcióterv indul.




