Nagy dolgok készülnek az egészségügyben - itt az újabb jel
Úgy tűnik, hogy a járványhelyzet felerősítette problémákat, és a kormány vélhetően erősebb beavatkozásra készül - mondta Kincses Gyula, a MOK elnöke a Népszavának.
Nagy dolgok készülnek az egészségügyben - itt az újabb jel
Úgy tűnik, hogy a járványhelyzet felerősítette problémákat, és a kormány vélhetően erősebb beavatkozásra készül - mondta Kincses Gyula, a MOK elnöke a Népszavának.
Egészségügy: ezt javasolta az orvosi kamara Pintérnek
A járványhelyzet elmúlása és az ezzel kapcsolatos válságintézkedések feloldása után nem a járvány előtti szerkezethez és működéshez kell visszatérni az egészségügyben, hanem meg kell tenni azokat az összehangolt lépéseket, amelyek a járvány előtt elmaradtak, illetve előkészítésük elkezdődött - írja a Magyar Orvosi Kamara abban helyzetértékelésben és javaslatcsomagban, amelyet Pintér Sándor belügyminiszter kérésére készítettek.
Koronavírus: védelem nélkül dolgoznak az egészségügyben (frissítés)
A kormánynak a jelenleginél sokkal komolyabb erőfeszítéseket kell tennie az orvosok, szakdolgozók megfelelő védőeszközzel való ellátása érdekében. A sebészeti maszk nem véd a fertőzéstől. A megfelelő védelmet nyújtó maszkból a kórházakban sincs elegendő. A koronavírus-járvány plusz költségei nem terhelhetők az amúgy is forráshiányos intézményekre - figyelmeztetett mai sajtótájékoztatóján a Magyar Orvosi Kamara (MOK).
Kincses: plusz 500 milliárdot kellene az egészégügybe tenni
A bérrel és a kórházi hiányokkal együtt nagyságrendileg minimum 500 milliárd forint pluszforrást kellene szigorúan programokhoz kötve az egészségügybe tenni - mondta többek között Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke a Világgazdaságnak adott interjújában. Az új MOK elnök január végén készül Kásler Miklós emberi erőforrás miniszterhez.
Áderhez fordult az orvosi kamara
Az egészségügyi szolgáltatási járulékok meg kell fizettetni, és elfogadható a fizetés elmaradásának arányos mértékű szankcionálása, azonban ez nem okozhatja a szükséges ellátás megtagadását fizetőképtelenség esetén sem - hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Orvosi Kamara (MOK). Az érdekvédelmi szervezet Áder János köztársasági elnöktől azt kéri, a december 11-én megszavazott Tb-törvényt küldje vissza megfontolásra az Országgyűlésnek.