BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

kincses_gyula

05.
18.
21:30

Egészségügy: ezt javasolta az orvosi kamara Pintérnek

A járványhelyzet elmúlása és az ezzel kapcsolatos válságintézkedések feloldása után nem a járvány előtti szerkezethez és működéshez kell visszatérni az egészségügyben, hanem meg kell tenni azokat az összehangolt lépéseket, amelyek a járvány előtt elmaradtak, illetve előkészítésük elkezdődött - írja a Magyar Orvosi Kamara abban helyzetértékelésben és javaslatcsomagban, amelyet Pintér Sándor belügyminiszter kérésére készítettek.

Szerző(k):
Szepesi Anita
03.
11.
11:33

Koronavírus: védelem nélkül dolgoznak az egészségügyben (frissítés)

A kormánynak a jelenleginél sokkal komolyabb erőfeszítéseket kell tennie az orvosok, szakdolgozók megfelelő védőeszközzel való ellátása érdekében. A sebészeti maszk nem véd a fertőzéstől. A megfelelő védelmet nyújtó maszkból a kórházakban sincs elegendő. A koronavírus-járvány plusz költségei nem terhelhetők az amúgy is forráshiányos intézményekre - figyelmeztetett mai sajtótájékoztatóján a Magyar Orvosi Kamara (MOK).

Szerző(k):
Szepesi Anita
12.
13.
06:30

Áderhez fordult az orvosi kamara

Az egészségügyi szolgáltatási járulékok meg kell fizettetni, és elfogadható a fizetés elmaradásának arányos mértékű szankcionálása, azonban ez nem okozhatja a szükséges ellátás megtagadását fizetőképtelenség esetén sem - hívja fel a figyelmet közleményében a Magyar Orvosi Kamara (MOK). Az érdekvédelmi szervezet Áder János köztársasági elnöktől azt kéri, a december 11-én megszavazott Tb-törvényt küldje vissza megfontolásra az Országgyűlésnek.

Szerző(k):
Szepesi Anita