BUX 139211.23 -0,2 %
OTP 44950 0,07 %
header

kincses_gyula

10.
09.
17:10

Pintér Sándor levelet írt a Magyar Orvosi Kamarának

Példa nélküli gyorsasággal és parlamenti támogatással fogadták az orvosi béremelésről és a hálapénz kivezetéséről szóló törvényt. Egy 2013-as felmérés szerint az orvosok csupán 6 százaléka támogatja a hálapénzt. Az új jogállás bevezetése, valamint a törvény egyéb passzusai viszont komoly felzúdulást keltettek az orvostársadalomban. Pintér Sándor újra egyeztetésre hívta az orvoskamarát - derült ki az ATV Start című műsorában.

Szerző(k):
Szepesi Anita
10.
03.
17:40

Ekkora lesz a béremelés után az orvosok fizetése, hetven év után eltűnhet a hálapénz

Januártól jöhet az orvosi béremelés nagyobb része, a maradék 2022-2023 fordulóján. Nem százalékos béremelésről van szó, hanem a Magyar Orvosi Kamara bértábla javaslatának elfogadásáról. Hetven év után eltűnhet az egészségügyet mérgező hálapénz, a készülő jogszabály mind za zat adót, mind az elfogadót szankcionálni fogja - jelentette be az MOK elnöke ma online sajtótájékoztatón az Orbán Viktorral folytatott tárgyaláson született megállapodást.

Szerző(k):
Szepesi Anita
09.
06.
15:00

Koronavírus: kockázatra figyelmezet az orvosi kamara

Most egy veszélyhelyzet, egy kockázat van. Nem tudjuk, hogy ez most egy csúcs, ami le is cseng egy idő után, aztán majd október-novemberben támad újra, vagy egy exponenciális fejlődés miatt máris ráömlik az egészségügyi ellátó rendszerre. Több esélyes még a meccs - mondta a fertőzöttek számának megugrásával kapcsolatban Kincses Gyula, a Magyar Orvosi Kamara elnöke az ATV Híradónak.

Szerző(k):
Domokos Erika