BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

kibocsátás

08.
03.
07:03

Nincs olyan jó üzlet, mint szennyezni a levegőt, de a magyar állam nagyon ráfizethet

Az Európai Unió szén-dioxid-kibocsátási egységeinek ára 69 százalékkal drágult a március közepi - egyébként kifejezetten olcsó - szintről, a tonnánkénti ár már rekordszinten van. 2008 óta először túllépték a 30 eurót a szerződésértékek, ami azt jelenti, hogy arra készültek a szereplők, felpörgetik az ipari termelést és károsanyaggal töltik meg a levegőt. De végül a szén halálához vezethet a folyamat. Rossz hír ez a Mátrai Erőműnek is, amit frissen vett meg az állam.

Szerző(k):
Szabó Dániel