BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

készpénz

11.
08.
12:57

GVH-bírság a jutalom azért, hogy borravalóba hajszolták a fesztiválozókat

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) összesen közel hétmilliós bírságot rótt ki a hazai fesztiválok legnagyobb fizetőterminál-szolgáltatóira, a Festipay és a HelloPay üzemeltetőire. Előbbi ugyanis hiányosságokkal teljesítette önként vállalt korrekciós kötelezettségeit, míg utóbbi a hatósági tiltás ellenére folytatta tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatát.

Szerző(k):
Molnár Csaba