Volt, amiben sereghajtók voltunk, de volt olyan adat is, amiben dobogót ért el Magyarország az uniós rangsorban.
Szerző(k): K. G.Magyarországon a bruttó bérünk kétharmadát kapjuk kézhez munkavállalóként. A németeknek ennél csekélyebb, a cseheknek viszont jóval nagyobb arány jut az adók levonása után. Van, ahol családosként a bruttójuknál (!) is többet keresnek.
Szerző(k): Sándor ZoltánA KSH legfrissebb adatai szerint novemberben 695 100 forint volt a bruttó átlagkereset, ami 11,9 százalékkal haladja meg az előző év azonos időszakát.
Szerző(k): T. E.Lehet, hogy az idei év fantasztikus lesz, de a tavalyi közel sem volt könnyű a magyarok számára. További baljós jelenség, hogy hazánk kezd végérvényesen szétszakadni, és már most is vannak olyan vármegyék, amelyek évekkel lemaradtak a bérek tekintetében.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés CsabaÓriásiak a bérkülönbségek a GKI szerint Magyarországon, ráadásul a reálbércsökkenés sem volt egyenletes. Szakemberek szerint idén a minimálbér-emelés miatt pedig bérfeszültségek várhatók.
Szerző(k): Koncsek RitaA legtöbbet az információ, kommunikáció és pénzügyi szolgáltatások területén lehetett keresni.
Szerző(k): EconomxAz elmúlt héten a legfrissebb inflációs adatokat ismertette a KSH, valamint az ipar és az építőipar helyzetéről kaphattunk egy pillanatképet. A héten a keresetektől hull le a lepel, a leginkább várt esemény azonban a jegybank kamatdöntése lesz.
Szerző(k): Vermes ÁdámAz államháztartási mérleg október végi állapotából kiderült, hogy akár még a tavalyi ezermilliárdot is meghaladhatja az áfahiány. A gond ezzel az, hogy a legfőbb bevételi forrása a kormányzatnak.
Szerző(k): Sarkadi-Illyés Csaba