Fidesz-közeli vállalkozó is nyert az e-töltő tenderen
Az Elektromotive Hungaria Kft. nyerte meg az állami elektromosautótöltő-pályázat legnagyobb, kétmilliárdos kiírását – írja a közbeszerzési dokumentumokra hivatkozva a Népszava.
Fidesz-közeli vállalkozó is nyert az e-töltő tenderen
Az Elektromotive Hungaria Kft. nyerte meg az állami elektromosautótöltő-pályázat legnagyobb, kétmilliárdos kiírását – írja a közbeszerzési dokumentumokra hivatkozva a Népszava.
Kirívóan alacsony ár miatt büntetett a Közbeszerzési Döntőbizottság
A KEF Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóságot a kirívóan alacsony ár elfogadásért 800 ezer forintra bírságolta a Közbeszerzési Döntőbizottság (KD). A testület gyakorlatában az ekkora bírság kiugrónak számít.
Még többet köthetnek utazásra az állami szervek
Már hat cég szervezheti a költségvetési szervek nemzetközi utazásait, a keretösszeg 20 milliárd forintra nőtt, amit elméletileg négy év alatt költenek el.
Negyvenöt milliárdért vesz autókat az állam
A Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság nyílt közbeszerzést írt ki a rendvédelmi szervek és a honvédelmi szervezetek részére történő gépjárművek beszerzése. A keret nettó 45 milliárd forint.
A Telekom vitte a legtöbbet a KEF mobil tenderén
A kormányzat részére mobil távközlési szolgáltatásra kiírt 7 milliárd forintos keretösszegű tenderből több mint 5 milliárdot vitt el a Magyar Telekom Távközlési Nyrt., de morzsához jutott a Vodafone Magyarország Zrt. és a Telenor Magyarország Zrt. is.