BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

jövedéki_adó

11.
05.
11:51

Annyira gyenge a forint, hogy előbb-utóbb emelni kell az üzemanyagok jövedéki adóját

A rekordmagas üzemanyagárak miatt sokan követelik a magyar kormánytól, hogy csökkentse a benzin és a gázolaj jövedéki adóját. Furcsa módon a kabinet sem védekezik azzal, hogy ebben nincs mozgástere, sőt most annyira gyenge a forint hogy nem csökkenteni, hanem éppen hogy emelni kell az adó mértékét, hacsak nem szeretnének hasonló helyzetet teremteni, mint a cigaretta esetében.

Szerző(k):
Szász Péter