Itt az újabb kör amerikai szankciókból
Washington kedden újabb szankciókat foganatosított iráni cégek és bankok ellen- írja az MTI.
Itt az újabb kör amerikai szankciókból
Washington kedden újabb szankciókat foganatosított iráni cégek és bankok ellen- írja az MTI.
Tovább emelkedett az olaj ára
Kedden ismét négyéves csúcsra emelkedett a nyersolaj ára, a befektetők aggódnak, mivel hamarosan hatályba lépnek az Irán ellen elrendelt amerikai szankciók, de a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai és partnerei, élükön Oroszországgal, vonakodnak növelni a kitermelést, amivel ellensúlyozhatnák az iráni olajszállítmányok kiesésének a globális kínálatra gyakorolt hatását - írta az MTI a Reuters-re hivatkozva.
Lehet, hogy elmarad a drámai novemberi sokk
Elképzelhető, hogy a nyugat-európai nagyhatalmak Oroszországgal és Kínával kart karba öltve megkerülik az amerikai elnök Irán elleni szankcióit, így lehet, hogy nem tűnik el a perzsa ország olajexportja a világpiacról, ami áldásos hatással lenne az üzemanyagárakra.
Durva kémkedés folyik az interneten - milliárdos üzlet a kiberzsoldosság
Kiberzsoldosokra hagyatkozik egyre több titkosszolgálat a világon. Az érintett cégek tevékenysége hiába szigorúan szabályzott, mégis teljesen átláthatatlan. Dollármilliók folynak át a piacon és nem tudni, hogy mikor használják gyilkosságra az internetet.
Nagyon dühösek lesznek az autósok hamarosan
Olyasmivel kerülhetnek szembe az autósok rövidesen, amitől az elmúlt négy évben boldogan elszoktak. Az üzemanyagok árát alapvetően befolyásoló kőolaj ára átlépheti a termelők nézőpontjából minden bizonnyal álomhatárnak mondható 100 dollár/hordót.