BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

internet

01.
15.
07:08

Iskolákban tanítaná a kormány, mi a fake news

Bárhova kattint, bármit beír a neten, annak nyoma van és lesz 30 év múlva is. Ezekkel az adatokkal egyrészt az életünket is meg lehet könnyíteni, másrészt egy kis kutatással nagyjából minden adat elérhető bárkiről és az könnyen bűnözők kezébe kerülhet. A legnagyobb veszélyben a fiatalok vannak, ezért a magyar kormány a következő években több ezer szakértőt képez ki, hogy a diákoknak az iskolákban többek közt azt is megtanítsák, mi az a fake news. És azt tudta, hogy már tényleg ott tartunk, hogy a bankok a hitelminősítés során az ügyfél közösségi média adatait is használják?

Szerző(k):
Dzindzisz Sztefan
01.
12.
11:15

Ez lett a roaming eltörlésének az eredménye

A felnőtt magyar internetezők 85 százaléka hallott a roamingdíjak megszűnéséről. Roaminggal már közel 2 és félmillióan telefonáltak, 1,8 millióan sms-eztek, közel 900 ezren pedig mobilnetet (is) használtak. Sőt, a mobilnet esetében a válaszadók 37 százaléka a díjak eltörlése után csatlakozott új belépőként a mobilnetüket az EU-ban külföldön is használók táborához - derül ki az eNET - Telekom Jelentés az internetgazdaságról című kutatásából.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna