A K&H ifjúsági index reprezentatív felmérése szerint a hazai 19-29 éves munkavállalók 58 százaléka arra a számít, hogy a jövőben csökkenni fog a reálkeresete.
Szerző(k): Gulyas ÁbelAz idei gazdasági bővülésre vonatkozó prognózis azonban továbbra is változatlan.
Szerző(k): Z. B.Az igencsak kerek átlagbérhez persze némi növekedésre is szükség lesz majd, meg egy kis bevételre. Az ipari termelés zuhanása viszont nem túl jó előjel, ám ahogy a kormány is fogalmaz: nincs mit tenni, hidegháború van. Az Economx heti gazdasági összefoglalója.
Szerző(k): Hegedűs SzabolcsA héten induló gyorsjelentési szezonnak fundamentálisan is alá kellene támasztania azt, miért is olyan drágák az amerikai részvények. A jó pénteki munkaerőpiaci adatok mellett valószínűleg ehhez nem kevés pozitív meglepetésre is szükség lehet.
Szerző(k): Lovas-Romváry AndrásA pandémia utáni beesés után újra szárnyal a szervezett utazások piaca, de aki egyedül menne, súlyos árat is fizethet, ugyanis az egyágyas szobákért akár 30 százalékkal is többet elkérnek a szállodák. Az Economxnak nyilatkozó Ribi András szerint Svájctól Ázsiáig mindenre vevők a magyarok.
Szerző(k): Kreivich OrsolyaÉves bázison 2024 első nyolc hónapjában több mint 5,5 százalékkal nőtt a hazai turisztikai szálláshelyeken eltöltött vendégéjszakák száma. A magyar GDP tíz százalékát meghaladó része kötődik ehhez az ágazathoz.
Szerző(k): Gulyas ÁbelNadrágszíjat húztak a sógorok: a pénteken közzétett, új gazdasági előrejelzések szerint Ausztria növekedési kilátásai ősszel azt mutatják, hogy nyugati szomszédunk 1946 óta a leghosszabb recesszióban vergődik. A fogyasztás viszont már megindult, míg az építőiparnak jövőre nagy szüksége lesz a friss munkaerőre, a szomszédos országokból is.
Szerző(k): Thurzó KatalinA miniszterelnök szerint óriási veszélyt jelent a gazdasági hidegháború Magyarországra nézve, ezért építik fel a gazdasági semlegesség politikáját. A Kossuth Rádióban a miniszterelnök azután beszélt, hogy 48 órás kihelyezett kormányülést tartottak Geszten.
Szerző(k): L. K.Oroszország jövőre teljes költségvetésének több mint 40 százalékát költi védelemre és biztonságra, többet, mint amennyit a szociális jólétre és az oktatásra összesen fordítanak.
Szerző(k): L. K.