Újabb amerikai-magyar konfliktus jöhet
Diplomáciai offenzívával próbálja megakadályozni az Egyesült Államok, hogy a Mol Nyrt. eladja egy orosz cégnek 49 százalékos INA-részesedését – írja a Reuters.
Újabb amerikai-magyar konfliktus jöhet
Diplomáciai offenzívával próbálja megakadályozni az Egyesült Államok, hogy a Mol Nyrt. eladja egy orosz cégnek 49 százalékos INA-részesedését – írja a Reuters.
Nőtt az INA nyeresége
Nőtt az INA horvát olajipari vállat nyeresége az év első kilenc hónapjában.
Az INA visszakapja horvátországi koncesszióit
A horvát legfelső bíróság érvénytelenítette azt a korábbi döntést, amely alapján a horvátországi INA olajvállalattól a horvát kormány megvonta a Száva folyó és Horvátország északnyugati környékén található földgáz és kőolaj-lelőhelyek kiaknázásának koncesszióját.
Újabb forduló az INA-finomítókról
A Mol rendkívül nagyra értékeli azokat az erőfeszítéseket, amelyeket a Horvát Köztársaság elnöke tett, hogy tárgyalást kezdeményezzen az érintettekkel a sziszeki olajfinomító jövőjéről - közölte a magyar olajtársaság.
A Mol bezárná horvát olajfinomítóját
A Mol Nyrt. szerint nincs értelme pénzt és energiát fektetni a horvátországi Sziszekben található olajfinomító életben tartására - idézi a Jutarnji List című zágrábi lap pénteken Ferencz I. Szabolcsnak, a Mol-csoport csoportszintű társasági kapcsolatok ügyvezető igazgatójának ezzel kapcsolatos nyilatkozatát.