Az INA 150 millió kuna osztalékot fizet
Az INA horvát olajipari vállalat éves rendes közgyűlése 150 millió kuna (közel 6,5 milliárd forint) osztalék kifizetéséről döntött a tavalyi eredmény alapján – tájékoztatta az MTI-t a vállalat pénteken.
Az INA 150 millió kuna osztalékot fizet
Az INA horvát olajipari vállalat éves rendes közgyűlése 150 millió kuna (közel 6,5 milliárd forint) osztalék kifizetéséről döntött a tavalyi eredmény alapján – tájékoztatta az MTI-t a vállalat pénteken.
Koncessziót kapott az INA Horvátországban
A horvát kormány szerdai ülésén, az előterjesztésnek megfelelően, három vállalatnak adott koncessziós jogot a Dráva folyó mentén és a kelet-szlavóniai térségben lévő hat szárazföldi olaj- és gázlelőhely feltárására és kitermelésére.
Az INA eladja ingatlanjai jelentős részét
Az INA horvát olajipari vállalat úgy döntött, eladja ingatlanjai jelentős részét, az értékesítéstől pedig 32 millió euró (több mint 10 milliárd forint) bevételt vár – értesült a horvát sajtó a hétvégén.
Maradt az ítélet: manipulált a Mol
A horvát legfelsőbb közigazgatási bíróság helybenhagyta a horvát pénzügyi szervezetek állami felügyeletének (HANFA) piacfelügyeleti eljárásban hozott döntését, amely szerint a Mol Nyrt. 2010 végén és 2011 elején manipulálta a tőkepiacot annak érdekében, hogy megszerezze az INA részvényeit, és egyben elutasította a magyar olajipari vállalatnak a határozat ellen benyújtott keresetét.
INA: új megállapodást tesznek a MOL elé a horvátok
Új részvényesi megállapodást javasol a MOL-nak a horvát kormány az INA-ban levő helyzetet tekintve - mondta Ivan Vrdoljak, gazdasági miniszter a Reutersnek.