Felére zuhant a magyar exporttöblet
293 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet októberben, ami 232 millió euróval csökkent tavaly októberhez képest - derül ki a KSH első becsléséből.
Felére zuhant a magyar exporttöblet
293 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet októberben, ami 232 millió euróval csökkent tavaly októberhez képest - derül ki a KSH első becsléséből.
Tíz éves csúcson az USA külkereskedelmi deficitje
Októberben a vártnál nagyobb mértékben nőtt, tíz éves csúcsot ért el az Egyesült Államok külkereskedelmi deficitje az export csökkenésével és a rekordnagyságú importtal párhuzamosan a washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Economic Analysis (BEA) csütörtökön publikált jelentése szerint.
Kemény üzenetet kapott az Egyesült Államok Kínából
Kína szuverén állam, nem hódol be az Egyesült Államoknak, a kettejük közötti súrlódások fennmaradnak - áll a China daily című kínai napilap szerkesztőségi cikkében, kommentálva a Buenos Aires-i G20 csúcson született, kívülről nézve kedvező megegyezést Kína és az Egyesült Államok között.
Fenyegetik a dízelautók tulajdonosait - mit tegyenek?
A dízelbotrányban érintett magyar autósok képviselői szerint hibázik, aki elfogadja az autója motorját a gyártó szerint kijavító szoftverfrissítést, míg az importőr úgy véli, hibázik, aki nem fogadja el ezt a változtatást.
Megtorpant a magyar export
Szeptemberben a kivitel volumene 2,2 százalékkal mérséklődött, a behozatalé 4,3 százalékkal meghaladta az előző év azonos időszakit. Az aktívum 248 millió euró volt, amely 720 millió euróval kevesebb a 2017. szeptemberinél. Naptárhatással kiigazítva a kivitel volumene 0,5, a behozatalé 6,7 százalékkal emelkedett. 2018. január–szeptemberben a külkereskedelmi mérleg többlete 4,9 milliárd euró volt.