Hiába döntöttek e héten a fosszilis üzemanyagokról történő átállásról, a Nemzetközi Energiaügynökség szerint jövőre tovább nőhet a világ olajkereslete. Az Opec+ tagországok már a globális kínálat kevesebb alig több, mint felét ellenőrzik.
Szerző(k): EconomxAz orosz statisztikai hivatal közlése szerint 14,2 százalékkal kevesebb volt, mint egy éve.
Szerző(k): Zádori BenceIdén várhatóan első ízben több pénzt fektetnek globálisan a napenergia termelésbe, mint a fosszilis tüzelőanyagok bányászatába. Nagy viszont a szén iránti kereslet is és nem tűnik valószínűnek a zeró kibocsátás elérése 2050-re, ha így haladnak a dolgok.
Szerző(k): EconomxAz elkövetkező években várhatóan több mint kétmillió ember vásárol világszerte hűtőberendezést, ami megnehezíti az energiaátállást. A felmelegedő világ egyre sürgetőbbé teszi a hűtés igényét.
Szerző(k): Galda LeventeEurópa még közel sem nyerte meg az energiaháborút Oroszországgal szemben, annak ellenére, hogy masszívan csökkentek a gázárak – mondta a Nemzetközi Energia Ügynökség vezetője. Arra ösztönözte a kontinens kormányait, hogy továbbra is koncentráljanak a készletek megőrzésére és növelésére.
Szerző(k): EconomxKína szél- és napenergia-termelése 21 százalékkal nőtt 2022-ben, így már majdnem elegendő a lakossági áramfogyasztás fedezésére. A Kínai Nemzeti Energiahivatal a büszkélkedés közben azt azonban elfelejtette említeni, hogy az országban a lakosság energiaigénye még mindig eltörpül a gyáraké mellett.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennGreta Thunberg a németországi letartóztatása után a tőle megszokott határozott fellépéssel és szókimondó fejmosással tért vissza Davosba. Abszurdnak nevezte azt a helyzetet, hogy azok a politikai és üzleti döntéshozók hallgatják őt és beszélgetnek klímaválságról a Világgazdasági Fórumon, akik a lehető legtöbbet teszik meg azért, hogy a helyzet egyre rosszabb legyen.
Szerző(k): Csernik-Varga AdriennAz energiaválság példátlan lendületet adott a megújuló energiaforrások piacának, és a következő öt évben megduplázódhatnak a kapacitások – közölte keddi jelentésében a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA).
Szerző(k): Bereznay IstvánMintegy 15 százalékkal visszaesik majd az orosz olajkibocsátás azután, hogy az Európai Unió olajembargója élesedik december elején. Mindez súlyos bevételkiesést jelent majd Oroszországnak, amely már amúgy is csak jelentős árengedménnyel tudja eladni az Urals-szállítmányokat a háború kezdete óta. Az EU-ban viszont a dízelellátásban lehetnek majd fennakadások.
Szerző(k): Szabó Dániel