Kiadták a figyelmeztetést a fél országban: pusztító, ami ránk vár
Hazánk területének jelentős hányadában narancs jelzés lépett érvénybe, ismét jön a kánikula.
Kiadták a figyelmeztetést a fél országban: pusztító, ami ránk vár
Hazánk területének jelentős hányadában narancs jelzés lépett érvénybe, ismét jön a kánikula.
A klímaválság elpusztíthatja a biztosítókat, akkor pedig lőttek a lakáshiteleknek is
Sokkal olcsóbb lenne a gazdaságok számára, ha alkalmazkodnának az éghajlatváltozás okozta problémákhoz és arra összpontosítanának, hogyan építsék fel az infrastruktúrákat, a házakat, az utcákat, a csővezetékeket úgy, hogy ellenálljanak bizonyos időjárási jelenségeknek. Egy idő után megfizethetetlen lesz a biztosítás, akkora károkat okoz a klímaválság.
Olyan UV terhelést kapunk, amire jobb felkészülni
Itt a hőség következő hulláma, ma még 30 fok körüli hőmérsékletekre számíthatunk,de vasárnap már 40 fok is lehet. Az UV-sugárzásra viszont nagyon oda kell figyelni.
Egy komp sem jár Görögországban, turisták ezrei tolonganak a kikötőkben
Turisták ezrei maradtak hoppon az időjárásnak köszönhetően Görögországban. Akkora szél tombol az ország nagy részén, hogy csak a közeli szigetekre merik elindítani a járatokat. Feltorlódtak az autók is a kikötőkben. A szél az országban dúló erdőtüzeket is csak életben tartja, és megnehezíti az oltást.
Megváltozik a kamionstop, a hőség miatt kimehetnek az utakra
Hétvégén megint rátör az országra a kánikula, helyenként 39 fok is lehet, így a szaktárca döntött, kimehetnek a kamionok az utakra este tíz és hajnali hat óra között. Az autósoknak számítaniuk kell a forgalomban a teherautókra is.