Sok gyros megy a kukába
Mintegy hatszáz kilogramm, eredet nélküli gyros húst találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy szlovén hűtőautóban Barcson - adta hírül a NAV somogyi adó- és vámigazgatósága.
Sok gyros megy a kukába
Mintegy hatszáz kilogramm, eredet nélküli gyros húst találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy szlovén hűtőautóban Barcson - adta hírül a NAV somogyi adó- és vámigazgatósága.
A hústermékek zöme magyar beszállítóktól érkezik az áruházláncokhoz
A hústermékek zöme magyar beszállítótól érkezik a Magyar Nemzet által megkérdezett magyarországi áruházláncokhoz, a marhahúst azonban főként importból szerzik be a kereskedők.
Romlott húsok kerülhettek óvodákba is
Borzasztó körülményeket talált a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) egy húsüzemben, amelynek a tevékenységét felfüggesztette, egy másik, de ugyanebbe az érdekeltségi körbe tartozó raktárban pedig mintegy 10 tonna jelöletlen, lejárt fogyaszthatósági vagy minőség megőrzési idejű tételt találtak. Utóbbi vállalkozás többek között idősek otthonába, éttermekbe, kis üzletekbe és óvodákba is szállított.
Örülnek a baromfisok
Rendkívül kedvezőnek ítélte Csorbai Attila, a Baromfi Termék Tanács (BTT) elnök-igazgatója az ágazat szempontjából Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter szerdai bejelentését, miszerint az MTI-nek elmondta: a sertéshús mellett a tojás és a baromfi általános forgalmi adója (áfa) is 5 százalékra csökkenhet jövőre.
Gyanús csirkehúst vontak ki a forgalomból
Két tonna lejárt szavatosságú és egy tonna jelöletlen, bizonytalan eredetű csirkehúst találtak egy hajdúnánási vágóhídon a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy ekáer-ellenőrzés (elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer) keretében. Elrendelték a megsemmisítést.