Meglepő helyre kerülnek az élelmiszer-hulladékok
Nehezen követhető az élelmiszer-hulladékok (például a használt sütőolaj és zsiradék) útja, a jelenlegi szabályozás például lehetőséget ad arra, hogy állatmenhelyeknek adják át az ilyen hulladékokat.
Meglepő helyre kerülnek az élelmiszer-hulladékok
Nehezen követhető az élelmiszer-hulladékok (például a használt sütőolaj és zsiradék) útja, a jelenlegi szabályozás például lehetőséget ad arra, hogy állatmenhelyeknek adják át az ilyen hulladékokat.
Ebben is lemaradt Magyarország - kötelező lesz szelektíven gyűjteni a hulladékot
Differenciált díjazást vezetne be az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség a közszolgáltatók által a lakosságtól begyűjtött szelektált hulladék után annak érdekében, hogy – az ettől az évtől javuló eredmények ellenére – tovább növekedjen a nemzetközi összehasonlításban ma még rossznak számító hazai gyűjtési és hasznosítási arány.
Áder visszaküldte - ma szavaznak újra a szemétről
Ma szavazhat a parlament a hulladéktörvényről, a közszolgáltatók minősítési rendszerét a vidékfejlesztési tárca szerint - az államfői észrevételnek megfelelően - külön jogszabály tartalmazza majd.
EU-s eljárások sora indulhat Magyarországgal szemben
Uniós eljárások sorát indíthatják el a Magyarországon működő, külföldi tulajdonú hulladékgazdálkodási cégek az új magyar törvény miatt, miután három területen is szemben az alap szabadságjogokkal. A szabályozás miatt a külföldi tulajdonú vállalkozások is tulajdonviszonyaik módosítására kényszerülnek - mutat rá egy nemzetközi ügyvédi iroda jogásza.
Bírság lett a vége a botrányos állami médiatendernek
A Közbeszerzési Döntőbizottság szerint jogsértő volt az Országos Hulladékgazdálkodási Ügynökség nagy visszhangot kiváltó, több mint nettó 700 millió forintos médiatendere. A bírság azonban nagyságrendekkel kisebb, mint a beszerzés értéke, 5 millió forint. A közbeszerzésre csak egy cég jelentkezett.