Hőségriadó - kiadták a figyelmeztetést
Hét megyére péntekre is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a hőség miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Hőségriadó - kiadták a figyelmeztetést
Hét megyére péntekre is elsőfokú figyelmeztetést adott ki a hőség miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Itt a forró ősz - megérkezett a figyelmeztetés a hőség miatt
A hőség miatt csütörtökre már csaknem az egész országra figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. A következő napokban több mint 10 fokkal az átlag fölötti hőmérséklet várható, több melegrekord is megdőlhet.
Újabb melegrekord dőlt meg
A meteorológiai nyár utolsó napjára virradóra megdőlt a hajnali melegrekord a fővárosban - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat Facebook-oldalán.
Kánikula otthon? Így védekezne a magyar
A hazai ingatlantulajdonosok 70 százaléka a hőség ellen inkább leszigetelné otthonát a légkondicionáló használata helyett, ha tehetné - derült ki egy friss lakossági felmérésből.
1880 óta nem volt erre példa
Az idei július az elmúlt 135 év legmelegebb hónapja volt a Földön, és csaknem bizonyos, hogy a forróság szempontjából 2015 megdönti majd a tavaly felállított rekordot - közölte csütörtökön az időjárás adatait 1880 óta megfigyelő Nemzeti Óceán- és Légköri Hivatal (NOAA).