BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
header

horvátország

05.
31.
13:19

Szijjártó Péter bejelentést tett, mégsem tragikus az orosz import leállítása

Magyarország Horvátországtól, az Adria kőolajvezetéken keresztül juthat kőolajhoz, ha a Barátság vezetéken nem érkezik olaj - ezt közölte Ursula von der Layen, az Európai Bizottság elnöke, és ezt jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, aki erről ma már meg is állapodott Zágrábban a horvát gazdasági miniszterrel. A horvátok készek kibővíteni a szállítási kapacitást Magyarország irányába, így az Adria vezetéken érkezhet kőolaj akár vészhelyzet esetén, és hosszú távon is. Ma délután már a Mol Nyrt. tárgyal a részletekről.

Szerző(k):
Domokos Erika