Dagad a botrány, hatalmas bennfentes kereskedés a vád
Az eddigi legnagyobb profitot hozó bennfentes kereskedéssel vádolja az amerikai értékpapír felügyelet (SEC) az egyik neves hedge fundot.
Dagad a botrány, hatalmas bennfentes kereskedés a vád
Az eddigi legnagyobb profitot hozó bennfentes kereskedéssel vádolja az amerikai értékpapír felügyelet (SEC) az egyik neves hedge fundot.
Matolcsy elárulta, kik támadják Magyarországot
A nemzetgazdasági miniszter a Heti Válasz e heti számában a pénzvilág kalózairól ír, akik szerinte hazánkat kincses hajónak tekintik és mindent megtesznek egyebek mellett azért, hogy a forint mozogjon és hogy magasan tartsák az állampapírok hozamát. Matolcsy György megállapítja: a kalózok számára veszélyes lenne egy IMF-megállapodás.
Felkophat az alapkezelők álla
Egyre kisebb hányadát tartják pénzüknek a befektetők az aktívan kezelt alapokban, így az alapkezelőknek egyre nehezebb a magas kezelési költségekből származó bevételeiket fenntartani − vonta le a következtetést az HSBC egy friss tanulmánya.
Már megint lemaradtak a profik
Jelentősen lemaradtak a kockázatos eszközökben kibontakozó rallyról a hedge fundok, de legalább hozamot termeltek.
Katasztrofális a helyzet, visszakapják a pénzt a befektetők
Fájdalmas döntést hozott Louis Bacon, a 15 milliárd dollárnyi vagyont kezelő Moore Capital vezetője, tervei szerint vezető alapjából 2 milliárd dollárt visszajuttat befektetőinek, mivel véleménye szerint a jelenlegi piaci környezetben az alapja túl nagy ahhoz, hogy kiemelkedő hozamokat tudjon elérni.