BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

hedge_fund

09.
23.
00:00

Buffett szerint a Fed egy nagy hedge fund

A Federal Reserve, azaz a világ legbefolyásosabb jegybankja a történelem legnagyszerűbb hedge fundja − jelentette ki Warren Buffett milliárdos tőzsdei befektető, azzal indokolva álláspontját, hogy a Fed a kötvényvásárlásokon óriási profitot ér el, miközben több mint háromezer-milliárd dollárra hizlalta mérlegét. A bank évente 80-90 milliárd dollár bevételt produkál az amerikai kormánynak, amiről néhány évvel ezelőtt szó sem volt − idézte a Bloomberg Buffettet, aki egyetemistáknak tartott előadást. A Fed havonta 85 milliárd dollár államkötvényt, illetve jelzálog-fedezetű értékpapírt vásárol, hogy az ily módon a gazdaságba pumpált pénzzel segítse a fellendülést. Tavaly 88,4 milliárd dollárt utalt át a kincstárba az ügyletein elért profitból. Az összeg évről évre nő, párhuzamosan a bank mérlegfőösszegének duzzadásával.

Szerző(k):
Economx