Közel 15 ezer embert kellett kimenteni a hó fogságából
Országszerte 14 400 embert és 3700 gépjárművet szabadítottak ki a mentőegységek a hó fogságából - ismertette a szombat délutáni adatokat a katasztrófavédelem és a rendőrség.
Közel 15 ezer embert kellett kimenteni a hó fogságából
Országszerte 14 400 embert és 3700 gépjárművet szabadítottak ki a mentőegységek a hó fogságából - ismertette a szombat délutáni adatokat a katasztrófavédelem és a rendőrség.
Újabb hétszáz rendőrt irányítottak az M1-es térségébe
Újabb hétszáz rendőrt irányított az M1-es autópálya térségébe szombat délelőtt az országos rendőr-főkapitány. Papp Károly ezt szombaton a mentést irányító műveleti központban jelentette be, ahol Pintér Sándor belügyminiszterrel és Bakondi György katasztrófavédelmi főigazgatóval beszámolót tartottak az elmúlt napok rendkívüli, télies időjárása nyomán kialakult helyzet részleteiről.
Rendkívüli kedvezményt ad a Telenor a hóhelyzet miatt
A szélsőséges időjárási és közlekedési körülményekre tekintettel a Telenor is jóváírja ügyfelei belföldi hívás- és sms-költségeit a katasztrófa sújtotta térségekben - közölte a cég szombaton az MTI-vel.
Javul a helyzet, de még tartja magát a tél
Javul ugyan az időjárás és a hóhelyzet Magyarországon, és egyre több út járható, azonban a hófúvás miatt még mindig a fél országban figyelmeztetés van érvényben, és a mínuszok is maradnak egyelőre.
Orbán Viktor: Mindenki tartson ki!
155 ember és 285 jármű van kint a hóban, a legnehezebb a helyzet az M1-es autópályán, ahol egy 12 kilométeres szakaszon magas hófal van - számolt be Orbán Viktor miniszterelnök rendkívüli sajtótájékoztatóján.