BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Orbán Viktor: Mindenki tartson ki!

155 ember és 285 jármű van kint a hóban, a legnehezebb a helyzet az M1-es autópályán, ahol egy 12 kilométeres szakaszon magas hófal van - számolt be Orbán Viktor miniszterelnök rendkívüli sajtótájékoztatóján.

2013. március 15. péntek, 19:07

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kormányfő Brüsszelből hazatérve a katasztrófavédelem operatív törzsénél tájékozódott a rendkívüli időjárási helyzetről. Orbán Viktor sajtótájékoztatón elmondta: jelenleg 155 ember és 285 jármű van kint a hóban. A legsúlyosabb a helyzet az M1-es autópályán, Bábolna környékén alakult ki, ahol egy szakaszon 12 kilométere hófal bénítja a közlekedést.

Közvetlen életveszélyben egy ember van: egy tüdőtranszplantáción átesett beteg, aki egy mentőautóban várja, mi lesz vele. A rendkívüli időjárás két életet követelt, mindketten a csütörtöki M7-es autópályán történt balesetben vesztették életüket - tette hozzá.

Orbán Viktor megkért mindenkit, hogy tegyen eleget a hatósági kéréseknek.

Az akadozó áramszolgáltatás kapcsán hangsúlyozta: az érintett területeken az E.ON csak reggel kezdi meg a szolgáltatás visszakapcsolását, így a péntek éjszakát is \"egymást segítve kell átvészelnie az embereknek\".

A kormányfő megköszönte Ausztria segítségét, hogy hókotrókkal vesznek részt az utak tisztításában.

Mindenki tartson ki, gőzerővel dolgozunk azon, hogy az elzárt településekre is elérjenek a hatóságok - zárta sajtótájékoztatóját a kormányfő.

Inforádió
Inforádió

Ez is érdekelhet