Még 61 településen nincs áram
Fokozatosan csökken az áram nélkül maradt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei települések száma, azonban az E.ON Zrt. déli adatai szerint még mindig 61 település sújt az üzemzavar.
Még 61 településen nincs áram
Fokozatosan csökken az áram nélkül maradt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei települések száma, azonban az E.ON Zrt. déli adatai szerint még mindig 61 település sújt az üzemzavar.
Délutántól ismét fizetni kell a sztrádákon
Az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (ÁAK) az utak helyreállítása és a forgalom megindítása miatt visszavonja korábbi intézkedését, melyben átmenetileg díjmentessé tette a hazai díjköteles autópályaszakaszokat - közölte a cég.
Visszavonták a tilalmat, de nem ajánlott útnak indulni
Az M1-es autópályát Budapesttől Hegyeshalom irányába megnyitotta a rendőrség. A Budapest felé vezető oldalon éjfélkor indult meg rendőri felvezetéssel a forgalom. A Komárom-Esztergom Megyei Rendőr-főkapitányság továbbra is arra kéri, hogy aki teheti, ne induljon útnak.
Itt a magyarázat a magyar katasztrófahelyzetre
Szokatlanul kemény téli vihar kezdődött Magyarországon március 14-én. Az egyre többfelé kialakult hóvihar kritikus helyzetet teremtett elsősorban az utakon, széles hóátfúvásokat és alig néhány méteres látástávolságot okozva. Az északkeleti országrészben az intenzív vizes hó megtapadva a vezetékeken sokfelé váltott ki vezetékszakadást, amely hosszan tartó áramkimaradásokkal járt. A met.hu oldalon megjelent tanulmány a márciusi tél meteorológiai hátterét elemzi, kitérve azokra az időjárási jelenségekre, amelyek két napon keresztül okoztak katasztrófahelyzetet hazánkban.
Visszavonták a figyelmeztetést
Szombat este már sehol sincs érvényben a hófúvás miatt kiadott figyelmeztetés. Van, ahol a mocsarassá váló talaj okoz már gondokat, egy, az áramellátás helyreállítását segítő honvédségi lánctalpas jármű is elakadt.