A Kremlben nem csillapodnak az ellentétek annak ellenére sem, hogy megdöbbentő számadatok láttak napvilágot az orosz hadsereg veszteségeit illetően.
Szerző(k): EconomxAggasztják a brit királyi családot és a londoni kormány egyes tagjait is, hogy az új uralkodó, III. Károly továbbra is olyan élénken hangot ad-e privát véleményének, mint azt trónörökös hercegként tette. Az építészettől a klímaváltozásig sok mindennel kapcsolatban megszólalt, és kiderült, hogy több tucatszor találkozott miniszterekkel. A jövőben hivatali munkája részeként heti rendszerességgel találkozhat az Egyesült Királyság miniszterelnökével.
Szerző(k): Komócsin SándorMiközben a következő napoknak minden kétséget kizáróan az elhunyt II. Erzsébet királynő előtti tisztelgésről kell szólniuk, ezt követőkön el kell gondolkodniuk a briteknek azon, miként kellene megváltoztatni közjogi rendszerüket. A királynő kivételes uralkodása elegendő indok volt arra, hogy halogassák a nehéz döntéseket, ám ennek lezárultával tudomásul kell venni, hogy a monarchia nem folytathatja változatlanul a történetét.
Szerző(k): Komócsin SándorHa Donald Trump volt amerikai elnök visszatér a Fehér Házba a 2024-es amerikai elnökválasztás nyomán, lehetőséget kap arra, hogy kiépítse vezérelvű, autokratikus rendszerét, miután első elnöksége idején, 2017 és 2020 között rájöhetett, mi hiányozhatott hatalmának bebetonozásához.
Szerző(k): Komócsin SándorMikor csúsztak félre Oroszországban a politikai folyamatok, amelyek végül elvezettek az Ukrajna ellen indított értelmetlen háborúhoz? - teszi fel a kérdés egy régóta emigrációban élő orosz újságíró, aki úgy látja, hogy a KGB már a Szovjetunió utolsó időszakában elkezdte az állam mérgezését, ami mostanra elvezetett a közélet gyógyíthatatlannak látszó, krónikus betegségéhez.
Szerző(k): Komócsin SándorNémi idegességgel követik figyelemmel az Egyesült Államokban Hszi Csin-ping kínai államfő látogatását Szaúd-Arábiában, amit olyan csinnadrattával rendeznek meg, amilyet legutoljára Donald Trump, az USA korábbi elnöke tiszteletére rendeztek 2017-ben. Az amerikai kormány állítja, hogy Kína nem veszi át a befolyását a Közel-Keleten, sőt van olyan konfliktus a térségben, amelynek megoldásán együtt ügyködnek.
Szerző(k): Komócsin SándorVlagyimir Putyin orosz államfő háborúja Ukrajna ellen tragikus értelemben elérte a célját: lelkileg húzott határt a Nyugat és Oroszország közé. Más szóval porig rombolta országa úgynevezett soft powerét, tehát azt a kulturális befolyást, amelyet minden nagy ország, nagy kultúra gyakorol szűkebb és tágabb környezetére.
Szerző(k): Komócsin SándorAz ukrán értelmiség már azon gondolkodik, mit hozhat a következő évtized annak nyomán, hogy az orosz vezetésnek nem sikerült elérnie az országuk elleni invázió céljait: a Moszkvától független kijevi hatalom megdöntését, az ukrán hadsereg lefegyverzését és várhatóan elkerülik a jelentős újabb területi veszteségeket is. Vannak, akik arról álmodnak, hogy Ukrajna hosszabb távon a háború nagy nyertese lesz.
Szerző(k): Komócsin SándorA nagy nehezen beinduló fekete-tengeri gázmezők kitermelésének megkezdésével végleg búcsút vehet az orosz gáztól, amivel jelentősen javítja pozícióit Európában.
Szerző(k): Komócsin Sándor