A gyógyszerkiadások több mint harmadát a lakosság fizeti
Több mint 5 százalékkal nőttek tavaly reálértéken az egészségügyi kiadások - derül ki az Országos Egészségbiztosítási Pénztár adataiból. A kiadásokon belül emelkedett a gyógyszertámogatások aránya. A mostani ciklusban jóval nagyobb eltérés mutatkozik a tervezett és a tényleges gyógyszerkiadások között, mint az előző kormány alatt.
