Bajba kerülhetnek a patikusok
A gyógyszergazdaságossági törvény alapján 2025. január 1-től csak a szakgyógyszerészi képesítéssel rendelkezők lesznek jogosultak gyógyszertár vezetésére. Az 50 évesnél idősebbek mentességet kapnak a kötelezettség alól, ami a Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetsége (HGYSZ) szerint számos gyógyszerészt hátrányosan érint, ezért jogszabály-módosítást javasolnak.




