BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gyógyszer

03.
01.
16:49

A kormány spórol: még mindig nem léptek az allergének kezelésére az iskolákban

Évente alig 200 millióból meg lehetne oldani, hogy a hazai oktatási intézményekben kéznél legyen az anafilaxiás allergiában érintett gyermekek életmenő gyógyszere. Azok után, hogy az állam tavaly júliusban gyakorlatilag ingyenessé tette a gyógyszert a patikákban, egyelőre nem történt érdemi előrelépés, hogy az óvodákban és az iskolákban biztonságban legyenek a gyerekek. Miközben az esetek 20 százalékában az első anafilaxiás allergiás roham oktatási intézményben következik be.

Szerző(k):
Hercsel Adél
02.
27.
07:07

Hova tűntek a betegek? Már az állami egészségbiztosító is keresi őket

Eddig hallani sem akart az egészségügyi szakmapolitika az állami- és a magánegészségügy átjárhatóságáról, a Magyar Kórházszövetéség múlt heti konferenciáján úgy tűnik, megtört a jég. Már a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) is monitorozza, hogy hová lettek a betegek. De az is látszik, hogy folyamatosan nő azoknak a száma, akik egészségpénztári megtakarításban gondolkodnak.

Szerző(k):
Koncsek Rita