BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gyerek

09.
01.
18:26

Covid-babák helyett Magyarországon esett az egyik legnagyobb mértékben a születésszám

Amikor a koronavírus-járvány 2020 tavaszán széles körű gazdasági leállásokhoz vezetett és az emberek a különböző járványügyi korlátozások miatt az otthonukba kényszerültek, számos médium és szakértő azt találgatta, hogy ez talán bababoomhoz vezethet. Úgy tűnik azonban, hogy ennek éppen az ellenkezője történt: a születési ráta a válság közepette számos magas jövedelmű országban csökkent - derül ki egy új tanulmányból. Magyarországon volt az egyik legnagyobb a csökkenés.

Szerző(k):
Szabó Dániel