BUX 139184.65 -0,08 %
OTP 45200 -0,22 %
header

gyár

03.
30.
17:33

Újabb 800 ember veszíti el a munkáját Ózdon

Végleg bezár a Johnson Electric autóipari alkatrészgyára Ózdon - jelentették be a cég képviselői. 2022 áprilisáig mintegy 800 fő veszíti el a munkáját. Sokakat váratlanul ért a hír, hiszen az elmúlt hónapban még embereket toboroztak irodai munkára. Különösen fájó a mostani bejelentés a város számára, mivel 2020 végén egy másik nagy ipari vállalat, a korábban közel 1000 embert foglalkoztató ABB is kivonult az észak-magyarországi településről.

Szerző(k):
Kónya Ádám
03.
05.
07:08

"Utánunk már a roncstelep következik"

Egy elrozsdásodott budafoki szocialista gépgyár közepén működik egy vállalkozás, ami sokkal előbb lett Európa-szerte ismert, mint hogy megjelentek volna a magyar vásárlói. Alapanyagai szinte romok, legtöbbjük már tényleg, de tényleg semmire sem jó, ennek ellenére folyamatosan szállítanak a német, svájci és a skandináv piacokra, megkereste őket a McDonald’s, a filmesek meg szinte egymásnak adják a kilincset.

Szerző(k):
Molnár Csaba