Az építőipar az uniós forrásokban bízik
Örömteli, hogy a GDP alakulásában az építőipar a második legjobban szereplő ágazat, ám a hat éve tartó mélyrepülés megállása, illetve a növekedés elindulása a cégeknél leginkább csak abban nyilvánul meg, hogy egy részük nem kívánja tovább csökkenteni a létszámot, legalábbis az Építőipari Vállalkozások Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) felmérése szerint − kommentálta a friss adatokat a Napi Gazdaságnak Koji László alelnök. Érdemleges piacbővülést a vállalkozások nagy többsége nem érez − tette hozzá. A szövetség és a piaci szereplők bíznak benne, hogy a még elérhető uniós források olyan valós projektekkel lesznek kitöltve, amelyek az év hátralévő részében építőipari megbízásként jelennek meg.