BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
header

geotermikus

11.
09.
15:13

Újra felfedezzük a geotermikus energiát

Minden lehetőséget ki kell használnunk, hogy az energetika terén is erősítsük hazánk önellátását, enyhítsük a hazánkra nehezedő nyomást, és a geotermikus energia minél szélesebb körű alkalmazásával hosszú távon megerősítsük Magyarország energiaszuverenitását – jelentette ki Biró Marcell, a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságának (SZTFH) elnöke a HírTv műsorában. Létrehozzák a Magyar Geotermikus Klasztert.

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
24.
22:33

Palkovics geotermikus energiától várja a függetlenséget

Magyarország a következő mintegy harminc évben el kívánja érni, hogy az ország ne fogyasszon többet 3-4 milliárd köbméter gáznál évente, szemben a jelenlegi 11,5 milliárd köbméterrel; 2050-re az ország területén termelt, nem fosszilis eredetű energia segítségével csökkenhetne jelentősen kitettsége a külföldről érkező gáztól - jelentette ki a technológiai és ipari miniszter hétfőn Brüsszelben.

Szerző(k):
Economx
09.
09.
14:58

Már a Budapest Airport is szakít a gázzal: geotermikus fűtésre áll át, újranyit az 1-es terminál

A minőségfejlesztés és fenntarthatóság jegyében 2022-ben is folytatódtak a fejlesztések a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Az elmúlt 3,5 év beruházásainak összértéke közel 80 milliárd forintot tesz ki - közölte a reptér-üzemeltető. A tervek szerint 2035-ig szakítanak a fosszilis energiával, és ennek részeként a gázfűtésről áttérnek a geotermikus energiára.

Szerző(k):
Domokos Erika