A kenyai mintára esküszik a német kancellár
Olaf Scholz kenyai minta alapján állítana elő Németországban geotermikus energiát. A német kancellár méltatta, hogy Kenya már 2030-ra csak fenntartható energiaforrásból tervezi fedezni áramfelhasználását.
A kenyai mintára esküszik a német kancellár
Olaf Scholz kenyai minta alapján állítana elő Németországban geotermikus energiát. A német kancellár méltatta, hogy Kenya már 2030-ra csak fenntartható energiaforrásból tervezi fedezni áramfelhasználását.
Lantos Csaba: Nyitunk a megújuló energiák felé
Lantos Csaba energiaügyi miniszter egy előadás keretében Magyarország energiafüggőségének csökkentési lehetőségeiről beszélt, hangsúlyozva a megújulók szerepét.
Válasz az energiaválságra: felpörgetnék a geotermikus energiát
Szándéknyilatkozat született a 2017-ben létesült, Magyarországon első és azóta is egyetlen geotermikus hőerőművének fejlesztéséről.
EM: törvénymódosítás élénkítheti a geotermia hazai térnyerését
Kiszámítható és ösztönző szabályozási keretet teremt a geotermikus energia hasznosítására a bányászati törvény Országgyűlés által elfogadott módosítása - közölte az Energiaügyi Minisztérium. A bányafelügyelet közhiteles nyilvántartást vezet majd a geotermikus kutatási területekről. A maximum harmincöt éves időtartam egy alkalommal, legfeljebb az eredeti időtartam felével meghosszabbítható.
Elérte a válság a fürdőket és az uszodákat is
Szünetelnek a szaunák, csökken az uszodák vízhőmérséklete, de a termálfürdők melegek maradnak.