BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gázvezeték

07.
15.
00:00

Energia-nagyhatalommá válna Románia

Románia egy-két éven belül képes lesz gázt exportálni a Moldovai Köztársaságba, Bulgáriába és Magyarországra − jelentette ki egy bukaresti szakkonferencián Niculea Havrilet, az energiaügyi hatóság (ANRE) elnöke. A Romániát Moldovával összekötő vezeték építése már augusztusban elkezdődik és várhatóan az év végére el is készül, a költségeket 23-24 millió euróra becsüli a kormány. A vezeték hossza román területen 16, míg Moldovában 10 kilométer lesz és első körben évi 500 millió köbméter gáz szállítására lesz alkalmas. Ezt a teljesítményt később egy sűrítőállomás beépítésével 1,5 milliárd köbméterre tervezik növelni, így bőven fedezni tudják a Prut menti ország éves szinten 1,3 milliárd köbméterre becsült gázigényét.

Szerző(k):
Túrós-Bense Levente