Új energiaforráshoz jutott Kína
A mianmariak tiltakozása ellenére megtervezése után öt évvel átadták a Mianmar-Kína gázvezetéket, a projekt része egy hamarosan elkészülő kőolajvezeték is.
Új energiaforráshoz jutott Kína
A mianmariak tiltakozása ellenére megtervezése után öt évvel átadták a Mianmar-Kína gázvezetéket, a projekt része egy hamarosan elkészülő kőolajvezeték is.
Összekötik a magyar és szlovák területeket - már fektetik a vezetékeket a határon
Jó ütemben halad a magyar-szlovák tranzit földgázszállító vezeték magyarországi szakaszán a csővezeték árokba fektetése, hamarosan elkészül az Ipoly folyó alatt átvezető szakasz is, amely összeköti a magyar és szlovák területeket.
Energia-nagyhatalommá válna Románia
Románia egy-két éven belül képes lesz gázt exportálni a Moldovai Köztársaságba, Bulgáriába és Magyarországra − jelentette ki egy bukaresti szakkonferencián Niculea Havrilet, az energiaügyi hatóság (ANRE) elnöke. A Romániát Moldovával összekötő vezeték építése már augusztusban elkezdődik és várhatóan az év végére el is készül, a költségeket 23-24 millió euróra becsüli a kormány. A vezeték hossza román területen 16, míg Moldovában 10 kilométer lesz és első körben évi 500 millió köbméter gáz szállítására lesz alkalmas. Ezt a teljesítményt később egy sűrítőállomás beépítésével 1,5 milliárd köbméterre tervezik növelni, így bőven fedezni tudják a Prut menti ország éves szinten 1,3 milliárd köbméterre becsült gázigényét.
Magyarországot kihagyták az európai gázszállításból
Az FGSZ Zrt. tudomásul veszi, hogy a Shah Deniz konzorcium a TAP vezetéket és nem a Nabuccót választotta az általa kitermelt földgáz európai szállítási útvonalaként - közölte a Mol-csoporthoz tartozó társaság.
A Gazprom temeti a Nabuccót
Az OMV bejelentette, hogy az azerbajdzsáni Shah Deniz II. földgázmező kitermelői nem a Nabucco West vezetéket választották a földgáz Európába szállítására.