Nem mond le a Déli Áramlatról Moszkva
Az oroszok készek megépíteni egy a gázukat Dél-Európába szállító vezetéket a Fekete-tenger alján a Déli Áramlat bukása ellenére.
Nem mond le a Déli Áramlatról Moszkva
Az oroszok készek megépíteni egy a gázukat Dél-Európába szállító vezetéket a Fekete-tenger alján a Déli Áramlat bukása ellenére.
Feladnák a leckét Magyarországnak is az oroszok
A Gazprom orosz gázexportőr fel akar melegíteni egy korábbi gázvezeték-építési tervet, amellyel kiépíthetné az Ukrajnát délről elkerülő gáztovábbítási útvonalat. Ha kiiktatják az ukrán tranzitot, akkor minden bizonnyal Magyarországnak is új csőkígyót kell lefektetnie.
Meglepő bejelentés az oroszoktól
A moszkvai kormány úgy látja, hogy a megromlott orosz-török viszonytól függetlenül folytatható a két ország energetikai együttműködése. Nem fogja javítani ennek esélyét, hogy a török államfő megszállónak minősítette a szíriai polgárháborúba bekapcsolódott Oroszországot.
Az EU sokkal támogatja a román gázvezetéképítést
A román Transgaz földgázszállító vállalatnak 179 millió eurós támogatást hagyott jóvá az európai energiaügyi szaktestület (CEF-Energy) a Bulgáriát - Románián és Magyarországon keresztül - Ausztriával összekötő BRUA gázvezeték építésére - közölte a román energiaügyi minisztérium.
Vesztes csatára készülnek a magyarok is
Értelmetlennek látszik az a harc, amelyet az EU kelet-közép-európai tagállamai kezdeményeztek az Oroszországot és Németországot összekötő újabb gázvezeték ellen. A vita csak tovább rontja az EU és a régió viszonyát, amely a menekültválsággal kapcsolatos nézeteltérések miatt amúgy sem rózsás.