BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

gázprom

10.
12.
19:57

Putyin ma arról beszélt, hogy szállítanának gázt az EU-ba

Oroszország kész növelni a gázszállítást Európába - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdán Moszkvában az Orosz Energiahét 2022 rendezvény plenáris ülésén. Az Északi Áramlat 2 vezeték megmaradt kapacitásain keresztül szállítana, azon a vezetéken, amit a megépítése után Németország nem vett használatba Oroszország Ukrajna ellen indított háborúja miatt.

Szerző(k):
Domokos Erika
10.
04.
18:14

A Gazprom újabb gázellátási útvonal leállításával fenyegetőzik

A Gazprom orosz gázipari monopolcég megfenyegette Moldovát, hogy elzárja a gázcsapot és szerződést is bonthat a moldovai féllel, ha nem teljesíti fizetési kötelezettségét október 20-áig. Az elmúlt időszakban az orosz gázexport leállítását belengették a teljes ukrajnai tranzitvonalon is. A Magyarországot ellátó Török Áramlat esetében a Gazprom a szankciókra hivatkozva azt állítja, nem tudja elvégezni a szükséges karbantartásokat, de fenntartja a gáztranzitot.

Szerző(k):
Szabó Dániel