A vezető európai tőzsdéken zöldben indult a kereskedés, tovább esik a gáz ára
Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken.
A vezető európai tőzsdéken zöldben indult a kereskedés, tovább esik a gáz ára
Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék pénteken.
Szinte soha nem látott gázbőség alakult ki Európában
Az előrejelzések alapján a tárolási időszak végéig, azaz április elejéig összesen körülbelül 562 terawattórányira apadhatnak le a gázkészletek, ami ezzel a második legmagasabb szezon végi szintet jelentené az utóbbi egy évtizedben.
Jó hangulatban indult az európai tőzsdéken a kereskedés
Pluszban kezdték a napot a főbb európai tőkepiacok szerdán, a BUX minimális csökkenéssel rajtolt. Olcsóbb lett az olaj és a gáz is.
Nyoma sincs a szankciós árnak, egyre olcsóbb a gáz
Örömteli módon kitart idén is a háború előtti gázár a hollandiai TTF tőzsdén, miközben az amerikai, eleve sokkal alacsonyabb ár is zuhanásba váltott.
Háború előtti szintre esett vissza a gázár
Az év utolsó kereskedési napján újabb mélypontot ért el a holland TTF tőzsdén immár a februári lejáratú gázár, és a későbbi lejáratok is követték. 71 eurós ár jóval a szankciók kivetése, sőt, a háború kezdete előtt volt utoljára.