Mégsem lesz gond a fűtésszámlával
Rendkívül visszaesett a gázfogyasztás az enyhe tél miatt, így Európa jövőre nagyobb gáztároló kapacitással készülhet. Ma árazzák a gázt a holland gáztőzsdén, ahol kedd reggel nagyot esett a gáz ára.
Mégsem lesz gond a fűtésszámlával
Rendkívül visszaesett a gázfogyasztás az enyhe tél miatt, így Európa jövőre nagyobb gáztároló kapacitással készülhet. Ma árazzák a gázt a holland gáztőzsdén, ahol kedd reggel nagyot esett a gáz ára.
Jó hírek érkeztek a vezető európai tőzsdékről
Pluszban kezdték a keddi kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók.
Tárgyalna az Energiaügyi Minisztérium a „helyzetről”
Szakmai párbeszédre hívják az önkormányzatokat, a helyi problémákat kívánják beazonosítani.
Bőséges a hazai gáztartalék
A hazai tárolókban felhalmozott földgáz a 2022-es éves lakossági fogyasztás 109,5 százaléka.
Paks II. mellett egy harmadik atomerőmű?
A nukleáris fűtőelem rendelkezésre állásában nem lát problémát Aszódi Attila, a Budapesti Műszaki Egyetem tanszékvezetője, mert a fűtőelem tárolható, míg gázból a nagy hazai tárolókapacitások ellenére is folyamatos behozatalra szorulunk.